Як правильно годувати кастрованого кота і чи може його харчування залишатися таким, як до операції?
Якщо ви бажаєте своїй тварині здоров’я та довголіття, після операції раціон доведеться змінити. А точніше, змінити його рекомендується за тиждень-два до майбутньої операції, щоб зміна раціону не поглибила травму тварини. По-перше, необхідно зменшити порції, тому що у кота змінюється гормональний фон, він стає менш рухливим та більш лінивим. Апетит зростає, активність падає. Стерилізована/кастрована тварина більш схильна до ожиріння, а воно у свою чергу може спровокувати цукровий діабет, проблеми з шерстю, збільшення печінки, раннє зношування серцевої м’язи.
Для нормального травлення раціон кастрованого кота має містити не лише м’ясо та субпродукти — такій тварині необхідна їжа, багата вуглеводами та клітковиною (крупи, овочі, трава). При їх нестачі зменшується перистальтика кишківника, що веде до запорів.
Найкраще рішення — готове харчування, розроблене спеціально для цієї категорії тварин, з урахуванням всіх її потреб. При цьому можна поєднувати сухий та вологий корм, але бажано, щоб вони були однієї фірми. В такому разі ви зможете не хвилюватися про збалансованість харчування, оскільки в нього вже входять усі необхідні мікроелементи та вітаміни. Окрім того, на упаковці зазвичай має бути вказана кількість корму, необхідного вашій тварині.
Не забувайте, що кастрований кіт особливо потребує постійного доступу до свіжої питної води. Приділяйте увагу профілактиці сечокам’яної хвороби (не перестарайтеся з харчуванням, багатим на фосфор, магній та кальцій). Також для профілактики сечокам’яної хвороби необхідно забезпечити тварині достатнє пиття. Норма рідини для котів – 30 мл на 1 кг ваги тварини. Якщо ваш кіт п’є недостатньо – необхідно приділити цьому увагу та добитися від тварини достатнього пиття. Також важливо, щоб кіт споживав свіжу чисту питну воду, а ні в якому разі не воду з-під крану. Недостатнє споживання води, або споживання неякісної води, в якій багато мінеральних речовин, може стати причиною розвитку захворювань нижніх сечовивідних шляхів у кота. Непрохідність уретри — хвороба, яка загрожує здоров’ю кота і може закінчитися летальним результатом.
Іще одна порада: щоб запобігти появі зайвої ваги, намагайтеся якомога більше грати з котом чи кішкою, спонукати до активних дій. Адже після операції стерилізована тварина втрачає цікавість до протилежної статі, і її основною радістю стає харчування. Відволікайте, грайте, зацікавлюйте. Разом зі збалансованим харчуванням це забезпечить умови для здоров’я та довголіття вашого улюбленця.