Думка спеціаліста

 

Доброго дня! Я – Олеся Шморгун, ветеринарний лікар. Більше ніж 15 років я працюю в зообізнесі та займаюся розвитком співпраці з ветеринарами в різних компаніях.

Тварин я люблю з дитинства, але так складалося, що домашні улюбленці, яких заводили батьки, гинули через хвороби в молодому віці. Перша собака, яку я взяла сама, навчаючись у випускному класі школи, вівчарка Чара, і підштовхнула мене до рішення навчатися на ветеринара. Чара перехворіла чумою м'ясоїдних в змішаній формі, і я, тоді ще учениця школи, знайшла сама жіночку-ветеринара, яка щодня казала мені, що робити – і я лікувала Чару вдома самостійно. Чара прожила зі мною більше 10 років...

Як лікар я впевнена, що від якісного харчування залежить здоров'я наших улюбленців, тому з задоволенням співпрацюю з торговою маркою OptiMeal, бо вважаю цей бренд одним із найкращих для котів та собак харчуванням на сьогодні на українському ринку. Перевага в тому, що OptiMeal містить унікальний імунний комплекс, який і допомагає підтримувати здоров’я та імунітет тварин.

На цій сторінці будемо говорити про здоров’я та догляд за котами з точки зору ветеринарної науки. Гадаю, мені є чим з вами поділитися, а ви маєте, про що мене запитати.

Прошло столько времени, а мы все еще едим Opti Meal. Попробовали новый вкус лосось и креветка. Кошка за обещеки уплетает) Сан с каждым днем все краше. А прошло наверное чуть более месяца.
У відгука 0 коментарів
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися
От всей души примите благодарность от нагего Кузеньки!С удовольствием он все это время наслаждался вкусненьким кормом Оптимель.До этого ели другой корм.Кстати,наш котик в первые ща долгое время даже поправился.До этого никак не мог набрать в весе,был веселый,игривый...но худенький.Теперь будем брать этот корм.Спасибо,проэкту за предоставленную возможность попробовать что то новое.Всего Вам самого наилучшего от нашей семьи,и Мяу-от Кузеньки
У відгука 0 коментарів
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися
Моя кошечка поправилась и улучшилась ее шерсть. Кушает с удовольствием до последнего кусочка
У відгука 0 коментарів
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися
Як правильно годувати кастрованого кота і чи може його харчування залишатися таким, як до операції? Якщо ви бажаєте своїй тварині здоров’я та довголіття, після операції раціон доведеться змінити. А точніше, змінити його рекомендується за тиждень-два до майбутньої операції, щоб зміна раціону не поглибила травму тварини. По-перше, необхідно зменшити порції, тому що у кота змінюється гормональний фон, він стає менш рухливим та більш лінивим. Апетит зростає, активність падає. Стерилізована/кастрована тварина більш схильна до ожиріння, а воно у свою чергу може спровокувати цукровий діабет, проблеми з шерстю, збільшення печінки, раннє зношування серцевої м’язи. Для нормального травлення раціон кастрованого кота має містити не лише м’ясо та субпродукти — такій тварині необхідна їжа, багата вуглеводами та клітковиною (крупи, овочі, трава). При їх нестачі зменшується перистальтика кишківника, що веде до запорів. Найкраще рішення — готове харчування, розроблене спеціально для цієї категорії тварин, з урахуванням всіх її потреб. При цьому можна поєднувати сухий та вологий корм, але бажано, щоб вони були однієї фірми. В такому разі ви зможете не хвилюватися про збалансованість харчування, оскільки в нього вже входять усі необхідні мікроелементи та вітаміни. Окрім того, на упаковці зазвичай має бути вказана кількість корму, необхідного вашій тварині. Не забувайте, що кастрований кіт особливо потребує постійного доступу до свіжої питної води. Приділяйте увагу профілактиці сечокам’яної хвороби (не перестарайтеся з харчуванням, багатим на фосфор, магній та кальцій). Також для профілактики сечокам’яної хвороби необхідно забезпечити тварині достатнє пиття. Норма рідини для котів – 30 мл на 1 кг ваги тварини. Якщо ваш кіт п’є недостатньо – необхідно приділити цьому увагу та добитися від тварини достатнього пиття. Також важливо, щоб кіт споживав свіжу чисту питну воду, а ні в якому разі не воду з-під крану. Недостатнє споживання води, або споживання неякісної води, в якій багато мінеральних речовин, може стати причиною розвитку захворювань нижніх сечовивідних шляхів у кота. Непрохідність уретри — хвороба, яка загрожує здоров’ю кота і може закінчитися летальним результатом. Іще одна порада: щоб запобігти появі зайвої ваги, намагайтеся якомога більше грати з котом чи кішкою, спонукати до активних дій. Адже після операції стерилізована тварина втрачає цікавість до протилежної статі, і її основною радістю стає харчування. Відволікайте, грайте, зацікавлюйте. Разом зі збалансованим харчуванням це забезпечить умови для здоров’я та довголіття вашого улюбленця.
У відгука 0 коментарів
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися
Мой кот Жирный (порода Шотланский висловухий) ест редко,2-4 раза в день, но основательно. А вот дворовая кошка Рыжуха ест очень часто и понемногу. Иногда складывается впечатление, что она только то и делает, что ест. Ваше мнение, как специалиста : лучше часто есть, но понемногу или редко, но много?..
У відгука 2 коментарі
Дарованець Катерина
Добрый день. Для кошек характерно питаться дробно, то есть часто маленькими порциями. Дворовая кошка сохранила этот инстинкт, а вот породистый кот за много поколений жизни с человеком, который всегда предоставляет еду в изобилии, видимо утратил эту особенность кошачьих. Маловероятно чтоб это как то вредило его здоровью, просто такая его «породистая» особенность.
dedyska
Спасибо Вам! Кот хоть и реже ест, но по количеству "уничтоженного" корма, он съедает больше Рыжухи, которая питается очень часто.
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися