Ось і підійшов до закінчення перший етап тестування респіраторного пробіотика Бактобліс. Передумовою для його профілактичного застосування були часті та тривалі фарингіти та тонзиліти у 5-річної доньки. Але про все по порядку.
Через часті проблеми з горлом ми маємо вдома всі можливі спреї та пастилки, котрі використовуються при його лікуванні. Мене, як маму, такий варіант не влаштовував, тому навесні, після оформлення "-надцятого" лікарняного, ми вирішили комплексно підійти до вирішення даної проблеми.
Після консультації з педіатром, донька здала бак.посів з носа та горла, щоб розуміти, що стає причиною частих простуд. Результати показали, що корисної мікрофлори на слизовій горла майже не залишилося, її знищили часті полоскання та прискання лікарськими засобами. Але оскільки кількість патогенних мікроорганізмів теж була в допустимих межах, тому не доцільно було використовувати антибітикотепарію, але дуже доцільно відновити слизову горла і "заселити" корисними помічниками.
На жаль, вчасно здійснити задумане нам завадила коронавірусна хвороба, перебіг якої співпав з початком діагностики. Тому лікування було пролонговано на невизначений час.
Проте, влітку ми знову повернулися до даної проблеми і почали комплексний підхід до її вирішення. Найперше, це мінімізували використання ліків при найменших проявах дискомфорту в горлі, обмежилися лише теплим та рясним питтям і контролем в динаміці.Далі, почали загартовувати слизову горла і організму в цілому - полоскання та обливання прохолодною водою, ніяких підігрітих, але і не холодних, напоїв, і звісно - морозиво, в межах розумного). Ну і найголовніше - нам дуже пощастило, що саме в період нашої профілактики, ми стали учасниками тестування препарату Бактобліс. Його, згідно інструкції до застосування, ми розсмоктували на ніч протягом 30 днів.
І от, станом на сьогодні, маємо наступні результати:
проблем з горлом, протягом літніх канікул, не було,
на 10 день прийому Бактобліса зник неприємних запах з рота, який з'явився після перенесеного ковіду,
візуально слизова горла стала менш рихлою і червоною, якою вона була навіть після видужання (через це я не завжди сама могла зрозуміти запалене в доньки горло чи ні, бо воно весь час - червоне).
Звісно, щоб до кінця оцінити ефективність проведених процедур та використання препарату, необхідно пройти випробування дитячим садочком) і повторно здати бак.посів. Але, враховуючи, те, що ціле літо донька відвідувала гуртки та літній табір з абсолютно іншими, ніж в садочку дітьми, і не захворіла, можна сказати, що позитивний ефект однозначно є.
Тому на такій оптимістичній ноті налаштовуємося на новий навчальний рік без лікарняних, і через 3 місяці, згідно інструкції, пройдемо повторний 30-денний курс, щоб навіть зміна погоди не стала їх причиною).