Улюбленця вкусив кліщ: що робити?

Улюбленця вкусив кліщ: що робити?

А ви знали, що «впіймати» кліща можна коли завгодно? Навіть взимку кліщі не втрачають своєї активності, а що вже говорити про весняний період, коли все навколо оживає. Ризик знайти «непроханого гостя» на улюбленцеві наразі досить високий. Варто бути дуже обачними, адже кліщі є переносниками небезпечних хвороб, які навіть можуть спричинити загибель тварини.

Якщо ви не встигли завчасно подбати про профілактику й після чергової прогулянки знайшли на собаці кліща, що вже встиг присмоктатися, дотримуйтеся правильного порядку дій. Ваш спокій, уважність та спостережливість врятують чотирилапого друга від небезпеки.

Діяти за правилами

Алгоритм дій має бути дуже чітким та послідовним. По-перше, потрібно правильно вийняти кліща. По-друге, продезінфікувати місце укусу. По-третє, ретельно стежити за станом собаки, щоб вчасно помітити симптоми зараження. Кліщі небезпечні саме тим, що під час укусу  зі своєю слиною заносять у кров тварини інфекцію. Візуально визначити, чи заражений кліщ, який вкусив вашого улюбленця, неможливо. Тому тримайте тварину під пильним контролем, і у разі найменших змін у поведінці та самопочутті звертайтеся до лікаря. А тепер більш детально про кожен етап.

Як вийняти кліща?

Спосіб 1. За допомогою нитки. Зробіть петлю з нитки й накиньте її на кліща якомога ближче до шкіри тварини (потрібно ухопити петлею голову комахи). Починайте повільно закручувати нитку, обережно тягніть вгору, розгойдуючи кліща зі сторони в сторону. Не поспішайте, цей процес може зайняти більше 20 хвилин, адже кліщ досить міцно впивається в шкіру.

Спосіб 2. За допомогою пінцета. Ухопіть кліща пінцетом якомога ближче до голівки. Обертайте пінцет по колу доти, доки кліщ повністю не вийде. Не тисніть на тіло кліща надто сильно й не рвіть різко, щоб не відірвати голову.

Спосіб 3. За допомогою спеціального гачка з прорізом. Підчепіть ним тіло кліща й повільно та дуже обережно крутіть навколо своєї осі доки повністю не «викрутите» паразита.

Важливо! Не можна виривати кліща руками. Надмірний тиск на тіло комахи може спровокувати викид слини в кров собаки. Крім того так зростає ризик відірвати голову, яка залишиться в шкірі тварини й може спровокувати розвиток інфекції.

Чим знезаразити вражену ділянку?

Після видалення кліща вражену ділянку шкіри потрібно обов’язково обробити дезінфікуючим засобом – спиртом, йодом або хлоргексидином. Якщо цього не зробити, бактерії зі шкіри тварини можуть потрапити в рану, спровокувати запалення й інші ускладнення.

Що має занепокоїти?

Уважно пильнуйте стан свого улюбленця після виявлення кліща. Адже визначити, чи був паразит переносником інфекції, візуально неможливо. Перші симптоми можуть з’явитися в період від 1-2-ох днів до трьох тижнів після укусу. Тварина стає млявою, апатичною, втрачає апетит та інтерес до прогулянок. Важке дихання, підвищена температура, блювота, діарея, темний колір сечі, пожовтіння ясен та очей – найвірогідніше, є ознаками прогресування бабезіозу (піроплазмозу) – однієї з найнебезпечніших хвороб, якою заражають домашніх тварин кліщі.

Не втрачайте ні хвилини, одразу ж звертайтеся до ветеринара й розпочинайте лікування. Саме невчасне або неправильне лікування  є частою причиною смерті тварин від укусів кліщів.

Як захистити собаку від кліщів?

Профілактика – найкраще лікування. Щоб не наражати тварину на небезпеку, а себе – на зайві хвилювання, вже зараз, на початку сезону кліщів, рекомендуємо придбати якісний  та ефективний засіб захисту.

Обирайте той, який призводить до гибелі кліщів ще до того, як вони встигають укусити тварину.  Саме так діє нашийник Форесто® виробництва компанії Bayer. Це сучасний  засіб,  що знищує бліх, кліщів, а також відлякує кліщів від тварини, попереджаючи укус. Він здатен захистити собаку або кота впродовж цілих  8-ми місяців – майже весь сезон активності потенційно небезпечних комах та паразитів! Дуже зручно: один раз придбати й забути про проблему кліщів надовго.

Як діє Форесто®? При щільному контакті зі шкірою і шерстю собаки зі стрічки нашийника виділяються діючі компоненти. Далі вони рівномірно розподіляються по тілу собаки.  При потраплянні на тіло собаки або кота, кліщі зазнають «нок-дауну»*: активні речовини нашийника паралізують їх і кровососи здебільшого відпадають ще до того, як встигнуть поласувати кров’ю улюбленця. Таким чином, значно знижується ризик зараження захворюваннями.

Нашийник Форесто® водостійкий, не має запаху. А в комплекті до нього йдуть ще й світлові рефлектори. Дійсно, комплексний та всебічний захист!

* Seresto. Technical manual. Chemistry and pharmacology of flumethrin. Mode of action. p.26

Коментарів
Дуже актуально. Дякую!!! Бо через теплу зиму цього року кліщів багато, як ніколи. ???
Спасибо за статью. Уже очень много клещей. Надо обязательно защищать животных например ошейником. Ну и в любом случае надо следить за своим питомцев. И если нашли клеща быстро действовать.
Да, если нашли клеща и даже если сами удалили, клеща надо показать ветеринару!
Доводилося витягати кліщів у своєї собаки і не один раз. Зараз є багато засобів, які захищають домашніх улюбленців від кліщів, наприклад спеціальні нашийники і це дуже чудово.
Спасибо за статью! Очень интересно!!!
Актуальная для нас проблема из статьи подчеркнула для себя насколько моментов что бы не допускать укусов клещей. Спасибо вам.
Да у меня однажды была такая ситуация, когда мой Батон подхватил клеща.. Спасибо моей знакомой она мне помогла его вытащить. Прочитав статью теперь и я буду знать что и как правильно делать. Очень познавательно читать такие статьи.
Колись через підшкірного кліща пішов життя мій пес, на жаль, ми пізно звернулися до ветлікаря, і він вже нічим не зміг допомогти... тепер ми більш уважніше відносимося до прогулянок на вулиці і до засобів захисту...
Багато інформації просто не знала, починаючи від способів витягування кліща до обробки після процедури. Дуже актуально!
Кліщі зло! І треба регулярно обробляти своїх менших друзів, бо їм то може коштувати життя.. і Форесто це найкращий ошийник. Ми ним вже користуємось 6років і жодного разу він нас не підвів! Рекомендуюю його всім і всі задоволені. На здоров'ї улюбленців економити не варто,щоб потім не плакати..
Весной их всегда очень много, но не знала что даже зимой есть. Полезная статья)))
Дякуємо, наші домашні улюбленці часто бувають на природі, постійно боремся з кліщами.
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися