Бабезіоз може вбити! Подбай про профілактику

Бабезіоз може вбити! Подбай про профілактику

Щороку навесні зростає кількість випадків зараження домашніх улюбленців бабезіозом. Це дуже небезпечна хвороба, яка без належного й, головне, вчасного лікування може призвести до загибелі чотирилапого друга. Як від неї вберегтися – читай у нашій статті.

Бабезіоз або піроплазмоз – це гостре інфекційне захворювання, збудником якого є найпростіші паразити Babesia canis або Babesia gibsoni. В організм тварини вони потрапляють разом зі слиною іксодових кліщів під час укусу.

Після потрапляння в кров бабезії починають активно розмножуватися в еритроцитах і харчуватися гемоглобіном. Клінічні прояви хвороби з’являються після ураження вже 3-5% еритроцитів. Самопочуття улюбленця різко погіршується: він стає млявим, апатичним, відмовляється від їжі та води, неохоче йде на прогулянку, підвищується температура тіла (більше 39 градусів).

Важливо! Якщо  подібні симптоми з’явилися в собаки, ретельно огляньте його на наявність кліщів  і одразу ж, не гаючи ні хвилини, звертайтеся до ветеринара. У лікуванні бабезіозу важлива кожна хвилина!

На бабезіоз можуть захворіти й коти, проте першими в групі ризику все ж стоять собаки. Особливо в тяжкій формі переносять хворобу цуценята, молоді та породисті тварини, імунітет яких недостатньо сильний, щоб протистояти загрозі.

Чим небезпечний бабезіоз?

Бабезії руйнують клітини крові, яка перестає виконувати свої основні функції. В результаті страждає весь організм тварини. Найбільший удар припадає на нирки та печінку – органи виділення, які виводять токсини й продукти розпаду.

Важливо! Якщо в тварини сеча набула янтарно-бурого кольору, це означає, що сечовидільна система вже вражена. Час бити на сполох і негайно починати лікування. Про прогресування хвороби свідчать також бліді, а згодом жовті слизові оболонки – наслідок анемії. 

Без належного лікування існує велика ймовірність загибелі тварини, зараженої бабезіозом.

Профілактика бабезіозу: захисти собаку від укусів кліщів!

Захист від бабезіозу – це насамперед захист від кліщів. Адже саме вони є переносниками збудників хвороби. Навесні кліщі особливо активні, тому варто бути напоготові. Хочеш майже на весь сезон забути про загрозу бабезіозу та інших хвороб, причиною яких є кліщі, блохи та інші кровосисні комахи? Радимо придбати для свого улюбленця нашийник Форесто® виробництва компанії Bayer. Це сучасний засіб захисту собак та котів від кліщів та бліх, що поєднує в собі довготривалу та водночас стабільну дію впродовж всього періоду використання.

Діючі речовини нашийника – імідаклоприд і флуметрин – підсилюють дію один одного, завдяки чому забезпечують комплексний та надійний захист тварини від паразитів. Імідаклоприд діє на дорослих бліх та їх личинок, а флуметрин – на кліщів на всіх етапах їх розвитку.

Важливо! Нашийник Форесто® має репелентну дію –  відлякує паразитів, тим самим захищає тварину від укусів, а відтак і зараження небезпечними хворобами.

Як це відбувається? Діючі речовини нашийника, розподілені  по шерсті улюбленця, при контакті з лапками кліща потрапляють в його організм і паралізують його. Кліщ не встигає заритися в шерсть тварини і падає з неї.

Ще одна важлива перевага нашийника Форесто® - він вологостійкий, тому ваш улюбленець може спокійно купатися в водоймах, гуляти під дощем, при цьому перебувати під захистом від кліщів, які чатують буквально всюди.

Ефект триває аж до 8 місяців, протягом яких матеріал нашийника забезпечує стабільне вивільнення необхідної дози діючих речовин. Що це означає? Придбавши один нашийник, ви забезпечите захист свого чотирилапого друга від укусів бліх та кліщів на весь сезон їх активності!

До речі, разом з нашийником іде приємний бонус – світлові рефлектори, призначені для видимості тварини у темряві.

 

Коментарів
Очень хотелось протестировать Нашийник Форесто и написать наблюдения
Velta, благодарим за то, что Вы с нами на портале! В этот раз, к сожалению, не повезло. Но Вы не расстраивайтесь, подавайте заявки в новые проекты и, поверьте, удача Вам обязательно улыбнётся!:) Желаем удачи!
Мне повезло принять участие в тестировке ошейника ФОРЕСТО. Этой зимой, наш пес, в городе подцепил клеща. Мы не видели и не знали, и чуть не потеряли друга. Он очень тяжело болел. Но теперь он под защитой ФОРЕСТО!
Мы решили своего кота с детства приучать к улице, гулять с ним) поэтому ошейник обязательно купим!
Хотелось бы попробовать, так как кошка часто бегает на улицу.
Спасибо за статью! Очень интересно!!!
Да, если нашли клеща и даже если сами удалили, клеща надо показать ветеринару!
Ого я даже и не знала что от клеща может возникнуть такая страшная болезнь... Теперь буду знать...
Цього року кліщі просто дуже активні... Навіть просто погуявши у високій траві можна підхопити...
У нас тоже семье есть четверолапый друг, но никто не знает, что есть такое заболевание. Спасибо, теперь будем начеку!
Я тоже впервые узнала о таком заболевании из этой статьи, лучше в лесу не гулять с собачкой, хотя такое и в парке можно подцепить.
Щоб залишити коментар необхідно Авторизуватися