Ягідні соуси: оригінальні рецепти до м’яса та птиці
З ягід можна готувати не лише десерти, але й дещо особливе — вишукані соуси, які допоможуть урізноманітнити основні страви та закуски. Ділимося легкими та швидкими в приготуванні рецептами. Зберігай у закладки, щоб вже сьогодні ввечері порадувати рідних чимось оригінальним та смачним.
До речі, ягідні соуси можна консервувати, як варення або конфітюр. Це дуже зручно: прийшла втомлена додому з роботи, швиденько замаринувала курку, закинула в духовку, відпочила, дістала, додала соус і вуаля — на столі ресторанна страва, можна насолоджуватися!
Секрет усіх ягідних соусів – у їхній консистенції. Вона має бути не надто рідкою, а смак не надто солодким. Відмінним помічником у приготуванні соусів нам стане добре знайомий Желфікс Dr.Oetker. Він допоможе зменшити кількість цукру, для соусу це надважливо, а також швидко, без тривалого випарювання досягти густої текстури. Завдяки тому, що соус не потрібно довго кип’ятити, він зберігає красивий колір та насичений ягідний аромат.
Соус «Літній мікс» з полуниці, малини, ожини, лохини
Підходить до курки, качки, дичини, овочів, риби
Інгредієнти: малина - 200 г, лохина - 200 г, ожина - 200 г, чорна смородина - 200 г, полуниця - 200 г, цукор – 200 г, «Желфікс 3: 1» Dr. Oetker - 1 упаковка.
Приготування: перебрати, промити ягоди, 2/3 ягід подрібнити блендером або перетерти через сито, 1/3 обсягу ягід залишити цілими. Змішати ягоди з ягідним пюре, додати пакетик Желфіксу 3: 1 Dr.Oetker змішаний з двома столовими ложками цукрового піску, перемішати та довести до кипіння. Потім додати решту цукру та варити на слабкому вогні ще 3 хвилини. Розлити соус по сухим баночках, закрутити кришками, перевернути їх догори дном. Обов’язково підпиши, щоб не переплутати з варенням. Хоча по суті, це і є варення, проте не таке солодке за рахунок меншої кількості цукру. Перед подачею соус можна розігріти на пательні, додавши шматочок вершкового масла та пряних трав за смаком.
Соус з шипшини
Дуже добре підходить до дичини
Інгредієнти: масло вершкове - 40 г, борошно - 30 г, мармелад з шипшини - 2 ст.л., вода - 250 мл, вино біле - 100 мл, лимонний сік - за смаком, сіль за смаком.
Приготування: для початку потрібно приготувати мармелад з шипшини. Для цього ягоди шипшини (1 кг) промити, видалити кісточки, залити невеликою кількістю води, проварити на помірному вогні близько 30 хвилин. Злити воду і подрібнити ягоди в блендері (або пропустити через м'ясорубку). Додати пакетик Желфіксу 3: 1 Dr.Oetker змішаний з двома столовими ложками цукрового піску, перемішати та довести до кипіння. Потім додати решту цукру (300 г) та варити на слабкому вогні ще 3 хвилини. Розлити по банкам, закрутити та дати охолонути. Зберігати як і будь-яке варення – у темному сухому приміщенні.
Повертаємося до соусу: з'єднуємо масло і борошно, обсмажуємо суміш до світло-коричневого кольору. Додаємо воду, мармелад і вино. Перемішуємо. Додаємо в соус лимонний сік, мелену цедру лимона і варимо при невеликій температурі 10 хвилин. Готово!
Соус з червоної смородини
Підходить до жирних стейків, оскільки кислота ягід прекрасно розщеплює жири.
Можна використовувати заморожені ягоди. Впевнені, ти зробила чималі запаси в морозилці. Щоб звільнити місце, частину кислих червонів плодів смородини пустити на соус.
Інгредієнти: червона смородина – 1 кг, цукор – 350 г, гвоздика - 1 ч.л., кориця – 0,5 ст.л., перець мелений чорний – 0,5 ч.л., перець духмяний – 0,5 ч.л.
Приготування: зі смородини та цукру варимо желе. Для цього смородину розморожуємо, перетираємо через сито або збиваємо блендером. У пюре додаємо цукор і доводимо кипіння. Потім додаємо пакетик Желфіксу 3: 1 Dr.Oetker, прянощі, ще раз доводимо до кипіння, варимо 3 хвилини - соус повинен загуснути. Потім розкладаємо соус по підготовленим банках і закручуємо кришками. Соус готовий!