7 кроків до ідеального животика
Плоский живіт – мрія багатьох. Але досягти такого результату завдяки лише вправам для преса не завжди вдається. Адже на стан цієї частини тіла впливає багато факторів. Тож треба підходити комплексно.
Пропонуємо розібратися, що робити покроково, щоб радіти своєму зображенню в дзеркалі та (що також важливо) добре почуватися.
1. Сказати «ні» цукру та солі
Можливо, ви здивуєтеся, але саме ці продукти найбільше сприяють відкладанню жиру в місцях, де його дуже важко позбутися, – на талії, стегнах. Цукор сприяє відкладенню жиру, мало того, зберігається в печінці у вигляді глікогену про запас. Але якщо це «сховище» переповнене, а солодке ми продовжуємо вживати, воно трансформується в жир, який, на жаль, перш за все відкладається на животі та стегнах.
Якщо ж відмовитися від солодощів вище ваших сил, хоча б уживайте їх у першій половині дня, бажано до 12:00. До вечора все перетравиться, енергію та гарний настрій отримаєте – і мінімум ризиків. Спробуйте.
А якщо обмежити вживання солі, то рідина не буде затримуватися в організмі, і це сприятиме зменшенню симптомів набряків у тілі, здуття живота зокрема. До речі, і шкіра обличчя очиститься.
2. Пити багато води та зеленого чаю
Здається, пункт дуже простий і всі про нього знають, але він украй важливий. 2 літри води на день – норма, яку радять учені.
А зелений чай містить необхідні антиоксиданти, що допомагають у розщеплюванні жирів. Звичайно, вживати його без цукру.
Важливо: чай не може замінити воду. Це окремі позиції. Кава та інші напої також не вважаються водою, це слід пам'ятати.
3. Приймати правильні пробіотики
Цей пункт – один із найважливіших. Адже те, який вигляд має ваш живіт іззовні, багато в чому залежить від його внутрішнього стану. Точніше, стану органів, які там знаходяться. А якщо там періодичні урагани, неспокій, здуття тощо, це не лише не дуже естетично на вигляд іззовні, це явна ознака того, що кишечник потребує допомоги. Найчастіше ці симптоми вказують на недостатню кількість корисних бактерій у кишечнику, які допомагають перетравлювати їжу, особливо клітковину. Якщо їх бракує, у кишечнику починається процес бродіння, спричиняючи газоутворення, здуття та інші неприємні симптоми. Відновити мікрофлору можна, вживаючи дуже багато кисломолочних продуктів (еквівалент 10 стаканів кефіру на день) або приймаючи корисні бактерії в складі препаратів. Наприклад, прийнявши всього одну капсулу пробіотику «Симбіозіс Альфлорекс», розробленого ірландськими вченими, можна дуже допомогти своєму кишечнику, підтримавши таким чином його мікробіоту. В одній капсулі пробіотику міститься саме стільки бактерій Bifidobacterium infantis 35624®, скільки необхідно для позбавлення дискомфорту в животі, зменшення здуття та поліпшення самопочуття вже через тиждень використання. До речі, саме цей штам бактерій номер 1 у США, і його рекомендують своїм пацієнтам американські гастроентерологи. А сьогодні він доступний і українцям.
4. Харчуватися правильно та збалансовано
Тут не будемо радити спеціальних дієт, інтервального голодування тощо. Просто слід пам'ятати, що не варто переїдати та зловживати фастфудом. І голодувати теж не бажано, тому що організм, відчувши голод, почне панікувати й відкладати про запас.
Також пам'ятайте, що всю їжу треба добре пережовувати, щоб її легше було перетравлювати. І ще маленький секрет: додавайте до страв куркуму, вона володіє жироспалювальними властивостями, безпечна, гіпоалергенна, ще й смачна.
5. Не забувати про кардіонавантаження
Навіть якщо щоденно качати прес, без кардіонавантаження ефекту не буде, на жаль. У кращому разі кубики будуть, але вкриті шаром жиру. Треба обов'язково бігати або ходити (хоча б 30–40 хвилин на день). Також добре допомагає в спаленні жиру на животі бокс. Помічено, що 20 хвилин на день інтенсивного боксування або інших силових вправ (наприклад, випадів із гантелями тощо) дають дуже гарні результати.
6. Крутити хула-хуп
Під час занять із хула-хупом тренуються не лише м'язи живота безпосередньо, а ще й м'язи спини та бокові м'язи. Талія стає тендітнішою.
Достатньо крутити обруч щоденно по 10–15 хвилин, через кілька тижнів уже буде видно результат.
7. Робити «вакуум», «планку» та «ножиці»
Ні, це не нова гра. Це найефективніші вправи для преса. «Вакуум» робиться натщесерце. Основне правило таке: впертися руками в коліна та зігнутися вперед, зробити вдих носом, надувши живіт як кульку. Далі затримати дихання на 10–15 с, видихнути через рот. Повторити кілька разів.
У «планці» стояти (тіло має бути прямим, як планка) ефективно від 40 с на день, в ідеалі – хвилину-дві. Як правильно виконувати вправу, нескладно знайти в мережі.
Ну а про «ножиці» знають, здається, всі ще з часів шкільних уроків фізкультури.
Отже, підсумуємо.
Слід пам’ятати, що на красу тіла насамперед впливає правильне харчування й робота кишечника, силові вправи та вправи на прес треба доповнювати обов'язково кардіонавантаженнями. Результат дає весь комплекс цих кроків.
І ще маленька примітка: смійтеся частіше! Це приємний та природний спосіб укріпити м'язи преса.