Ніжність, колискові та мамина любов
Привіт, матусі!
Сьогодні хочу розповісти про свої спостереження щодо сприйняття звуків малятком!
Мені ця тема досить близька - колись навчалась та закінчила медичний університет, проте вирішила пов’язати життя з музикою, і такий термін як «музикотерапія» вважаю дуже потрібним, адже різноманітні сполучення нот мають дуже різні та цікаві ефекти на наш організм, а що вже казати про немовля.
Почну з того, що одна моя зіркова подруга порадила мені, ще коли я була вагітною, слухати «правильну» музику- класичні твори, Моцарта, Бетховена... я так і робила) але наш татусь поціновувач доброго репу, час-від-часу закидував мені пристойні треки і я мушу визнати вони нам з донечкою добре заходили, тому ще в животику наша донечка мала можливість зрозуміти, що музика має безліч стилей.
Коли ми перший раз були у педіатра, наша лікар спитала, як ми розмовляємо з донечкою? Спочатку, я не зовсім зрозуміла запитання, а потім вона мені пояснила, що важливо в перші місяці життя дитини, з нею правильно розмовляти. Візьміть її за рученята, таким чином, щоб власний палець торкався середини долоньки малечі, саме там розташований центр мовлення, і неголосно, низьким тембром промовляйте до неї звуки та слова. Звичайно ж, заздалегідь потурбуйтесь, щоб дитині в цей час було комфортн: щоб вона була сита, не хотіла саме в цю хвилину спати, щоб не натирав підгузничок і було м‘якенько (нас в цьому плані забезпечує комфортом Pampers).
Є малеча, яка добре реагує на так званий «білий шум», це ті частоти, які дитя чує перебуваючи, ще в утробі, але це не про нашу донечку. Злата віддає перевагу двом речам - вона обожнює слухати колискові, а також особливо, коли вона у Pampers Active Baby – тоненькому підгузку, який залишається сухим до 12 годин, тому їй так добре дрімається та засинається)! А Ви, розумієте, турбота про комфорт малюка перш за все!
Спочатку, я пробувала співати відомі дитячі колискові, а потім, включивши фантазію-почала рифмувати сама слова і находу придумувати мелодії, так у нас з’явились власні пісні під які малеча засинає, вона вже їх чує і оченята починають самі примружуватись, головне правило,- їх наспівую напів тихо і низькішим тембром.
Маю гарних професійних авторів з якими співпрацюю, і як вони кажуть, що ми з донькою їх надихнули, тому отримали від них в дарунок кілька колискових, і я вже навіть подумую записати міні-альбом, щоб і решту діток мали пісні, під які добре засинається!
Співачка, мама малюка Наталка Карпа